Clean Officespace

PUSULA
GRUP

Pusula Grup ; “Enerji, Çevre, Ulaşım, Alt Yapı ve Üst Yapı”  alanlarında Mühendislik-Müşavirlik-Kontrollük, Yapım  ve Yatırım  faaliyetleriyle yaşanabilir bir dünya ve çevre için sürdürülebilir yaşam için  çalışmalarını sürdürmektedir.

 

 Pusula Grup; Enerji, Çevre ,Ulaşım, Alt Yapı ve Üst Yapı konularında ;

 

  • Mühendislik- Müşavirlik-Kontrolörlük (Süpervizörlük)

  • Yapım (İnşaat) 

  • Faaliyetlerini sürdürmektedir.

 

Ayrıca, Enerji alanında “Yatırımcı” olarak yer almakta olup, Grup İştiraklerinden Tigris Enerji (Mergi HES) olarak;

 

Enerjide dışa bağımlılığı azaltmak, kendi doğal kaynaklarımızı kullanarak, elektriğin yeterli, kaliteli, sürekli, düşük maliyetli ve çevreyle uyumlu bir şekilde tüketicilerin kullanımına sunulması için 4628 sayılı Elektrik Piyasası Kanunu doğrultusunda elektrik enerjisi üretim tesisi kurmak amacıyla kurulmuştur.

Bir Skyscaper Out Looking

Vizyon

Yaşanılabilir bir dünya ve çevre için; mevcut kaynaklarını en verimli ve en etkin olarak değerlendirirken uluslararası işbirliği fırsatlarını da kullanarak saygın,  dünya standartlarında çalışan ve yönlendirici bir şirket olmaktır.

Misyon

21. YY’ a girerken üretim sürecinin gerçekleşmesi ve yaşamın çağdaş koşullarda sürdürülmesi ve refah seviyesinin yükselmesi yaşanılabilir bir dünyaya bağlıdır. Son 20 yıl içinde sürdürülebilir kalkınma kavramı önem kazanmıştır. Sürdürülebilir kalkınma, çevre ile uyumu biçimde kaynakların yüksek verimlilikle değerlendirilmesini gerektirmektedir. Buna göre; uluslararası kalite standartlarından taviz vermeden, çevreye saygılı, ileri teknoloji ve bilgiyi verimliliğe dönüştüren, yenilik ve gelişmelere açık, kurumsallaşmış ve her açıdan güçlü, ülke ekonomisine en üst seviyede katkısı olan bir şirket olmaktır.